Floky / semiš

Návod na čistenie

Kvapaliny

Rozliate tekutiny by mali byť zľahka zotreté z povrchu tkaniny prostredníctvom vysoko savého materiálu bez použitia tlaku. Druhýkrát by sa mala zostávajúca kvapalina utrieť čistým a suchým materiálom (bavlnené tkaniny, papierové utierky, atď.) s pôsobením slabého prítlaku.

Ak kvapalina zanechá škvrnu, mala by sa škvrna utrieť namydlenou bavlnenou handričkou tak, aby sa škvrna neroztiahla. Namydlená tkanina sa musí prevrátiť vždy, keď príde do kontaktu so znečisťujúcou látkou, aby sa nedostala škvrna do látky.

Suché škvrny (blato, popol, kozmetika, a pod.)

Pridávanie kvapalín do suchých nečistôt môže spôsobiť škvrny. Znečistená plocha by mala byť najskôr povysávaná, aby nečistota nevsiakla do materiálu. Pokiaľ zostane na látke po vysávaní škvrna, mala by sa daná oblasť jemne poudierať nástrojom ako pravítko a následne vykefovať kefkou na zuby. Ak ani tak škvrna nezmizne, je potrebné tkaninu utrieť namydlenou tkaninou krúživými pohybmi.

Read More

Škvrny

Na čistenie použite navlhčenú a ručným mydlom namydlenú bavlnenú tkaninu. Škvrny zotierajte ľahkým tlakom tak, aby ste škvrnu neroztiahli. Napokon škvrnu utrite vlhkou handrou a nechajte ju vyschnúť. Stierací pohyb by mal byť jemný a krúživý. Odporúča sa, aby bol krúživý pohyb vykonávaný zvonka smerom dnu, aby nedošlo k rozšíreniu škvrny.

Po dokončení procesu čistenia, by sa mala oblasť v okolí škvrny utrieť vlhkou handričkou, aby plocha dosiahla rovnakú úroveň vlhkosti. Tým sa zabezpečí rozptýlenie miesta ošetrovania, aby nebolo viditeľné. Proces sušenia vykonávajte krúživými pohybmi použitím sušiča vlasov, ktorý nastavte na nízkej teplote. Plocha nesmie byť lokálne vlhká.

 

Po vysušení použite mäkkú kefu, aby ste obnovili vzhľad tkaniny do pôvodného stavu. Prach nahromadený na výrobku vyčistite, aby nespôsobil škvrnu. Ak škvrny zostanú, boli zrejme zapríčinené zlým postupom čistenia. Výrobok nesmie byť vystavený prachu a vlhkému prostrediu. Abrazívny účinok nečistôt a prachových častíc môže spôsobiť opotrebenie vlákien v poťahových látkach. Preto nábytokvysávajte pravidelne.
Nižšie sú uvedené hodnoty pre niektoré druhy čistenia a materiálov.


Modré
škvrny

čistenie modrých škvŕn je možné u výrobkov, ktoré majú v špecifikácii označenie Blue Drop (ľahké čistenie pera, atramentu a iných modrých škvŕn).
 

Typ škvrny

Platí pre produkty s označením Blue Drop

 
 

Bledé farby

Stredne tmavé farby

Tmavé farby

 

Pero

Bez škvŕn

4/5

Bez škvŕn

4/5

Bez škvŕn

4/5

Stieranie plochy krúživými pohybmi vrátane plochy medzi vzormi umožňuje ľahké a efektívnejšie čistenie

Turecká káva

Zanechá škvrny

2/3

Zanechá škvrny

2/3

Môže zanechať škvrny

3

Škvrna nechajte po čistení odležať. Potom ju utrite znova namydlenou handričkou.

Kečup

Bledá škvrna

3/4

Slabá škvrna

4

Bez škvŕn

4/5

Proces čistenia musí byť niekoľkokrát zopakovaný podľa miery znečistenia. Čistenie robte tak, aby ste na ovrchu nezanechali mydlo. Vždy je potrebné zvážiť odporúčaný spôsob čistenia.

Višňový džús

Bledá škvrna

3/4

Slabá škvrna

4

Bez škvŕn

4/5

Krv

Bledá škvrna

3/4

Slabá škvrna

4

Bez škvŕn

4/5

Likér / Víno

Bledá škvrna

3/4

Slabá škvrna

4

Bez škvŕn

4/5

Olej

Bledá škvrna

3/4

Slabá škvrna

4

Bez škvŕn

4/5

Atrament

Bledá škvrna

3/4

Bledá škvrna

3/4

Slabá škvrna

4

Jedlý olej

Môže zanechať škvrny

3

Môže zanechať škvrny

3

Slabá škvrna

4

Čaj

Bledá škvrna

2/3

Slabá škvrna

4/5

Bez škvŕn

4/5

Nescafe

Bledá škvrna

2/3

Slabá škvrna

4

Bez škvŕn

4/5


Čistenie škvŕn v stupnici od 1 po 5.

Interval je 5 minút.

5 – po utretí nezostáva žiadna škvrna

4 – po utretí zostane bledá škvrna

3 – po utretí zostáva škvrna. Utrite látku znova použitím namydlenej handričky

2 – po utretí zostáva výrazná škvrna

1 – po utretí stále zostáva väčšina škvrny


Poznámka: Nie je vhodné pre silikónové výrobky.

 

Návod na pranie

Pranie je možné vykonávať pri 40° C krátkym roztočením v práčke. Pred praním je potrebné prevrátiť výrobok zvnútra von. Prací program je treba nastaviť na maximálne 800 otáčok. Nepoužívajte bieliace prostriedky. Látku je potrebné po praní z vnútornej strany vyžehliť pri maximálne 100 – 120° C. Pri žehlení nesmiete výrobok presušiť. Vlhkosť zmierni proces žehlenia. Žehlenie musí prebehnúť rýchlo a rovnomerne. Na výrobku je možné vykonať jemné suché čistenie. Vhodným prostriedkom je Perchlóretylén. Alkohol na báze rozpúšťadla sa nesmie používať.

Pri používaní výrobku zvážte nasledovné:

Pri čistení používajte iba klasické biele pracie mydlo. Tekuté a penové mydlá, rozpúšťadlá a detergenty na ropnej a alkalickej báze používané na čistenie domácností sa nesmú používať. Materiál je vyrobený s použitím pokročilej technológie a látka je viac vrstvová. Oslabenie vrstiev látky by mohlo spôsobiť zmenu tvaru a iné nežiadúce efekty. O tento high-tech výrobok je potrebné sa starať a pravidelne ho čistiť podľa návodu, pokiaľ chcete, aby Vám vydržal čo najdlhšie.

Predchádzajte kontaktu tmavých farebných výrobkov najmä s potlačou s Vašimi bledými látkami. Farby z takýchto výrobkov sa môžu ľahko preniesť na látku prostredníctvom trenia alebo v prípade ich zvlhčenia.

Nevystavuje látky počas dlhšej doby priamemu slnečnému žiareniu, silnému bodovému osvetleniu a silným zdrojom tepla. Mohlo by dôjsť k nežiadúcemu procesu zmeny farebného odtieňa. Treba na to myslieť aj počas šitia výrobkov. Tkanina by mala byť zvolená pre konkrétny účel a miesto použitia. Je potrebné zvážiť technické vlastnosti tkaniny pre konkrétne použitie.

Akceptovanie sťažnosti od zákazníka
Všetky upozornenia a informácie obsiahnuté v tomto návode na použitie určené pre dlhodobé používanie výrobku. Avšak, v prípade akéhokoľvek problému bude Vaša sťažnosť vyhodnotená a vyriešená v čo najkratšom čase výrobcom Sertex.

Čo je potrebné zvážiť pri prijímaní sťažností a zasielaní vzoriek:

Ak je výrobok prinesený zákazníkom, musia byť vzorky skontrolované na znečistenie / prach alebo škody ako dôsledky používania výrobku zákazníkom.

Výrobok by mal byť správne zložený a zabalený v plastovom obale s označením "Reklamácia zákazníka".

Ak je produkt zložený v tvare role, obchodný zástupca ho musí odrolovať skontrolovať povrchu a následne poslať s označením "Reklamácia zákazníka".

Čo je potrebné zvážiť pred kúpou a po kúpe výrobku

1- Prečítajte si a riaďte sa návodom na čistenie, sušenie a žehlenie výrobku.

2- Vysoké teploty pre produkty vždy škodlivé. Preto ho nevystavujte po dlhú dobu priamemu slnečnému žiareniu. Rovnako predíďte kontaktu s tepelným zdrojom, alebo vystaveniu vplyvu vysokej teploty po dlhšiu dobu.

3- Farebné výrobky treba prať s použitím pracích prostriedkov pre farebné výrobky. Iné pracie prostriedky obsahujú bieliace látky a látky pre odstraňovanie škvŕn pre biele tkaniny.

4- Výrobky perte prevrátené zvnútra von pri teplote 40° C.

5- Výrobky sú citlivé na teplo, preto ich musíéte žehliť prevrátené zvnútra von pri nízkych teplotách

6- Počas prania nekombinujte výrobok s inými tkaninami.

7- Nepoužívajte bieliace prostriedky, a to ani pri bledých a bielych výrobkoch.

8- Výrobky nesušte pod priamym slnečným žiarením. Ak je výrobok sušený formou zavesenia, musí byť zavesený prevrátený zvnútra von.

9- Výrobok je možné sušiť aj v jemnej bubnovej sušičke. Na čistenie sa používa biele pracie mydlo.

10- Látka nesmie byť poškodená tvrdými a ostrými predmetmi.

11- Výrobok nesmie prísť do kontaktu s chemikáliami a alkoholom.

12- Výrobok musí byť chránený voči fyzickému poškodeniu zvieratami a podobne.

13- Nábytok musí byť chránený pre poškodením od výroby až po prevoz k zákazníkovi.

14- Modelovanie a dizajn nábytku musí byť prevedený s ohľadom na vlastnosti a štruktúru výrobku / látky.

15- Výrobok nesmie byť kombinovaný s inými výrobkami, ktoré by mohli preniesť farbu (látky, príslušenstvo, atď., ktoré majú nižšiu farebnú stálosť)